Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Tomasovia"

Rozbili gospodarzy po przerwie. Łada 1945 Biłgoraj - Tomasovia 1:4

Utworzono dnia 12.11.2017

Dzisiaj na stadionie OSiR w Biłgoraju rozegrany został mecz derbowy w ramach 15 kolejki IV ligi lubelskiej pomiędzy miejscową Ładą 1945 Biłgoraj i zespołem Tomasovii. Derby mają to w sobie, że nigdy nie ma w nich faworyta, chociaż w lepszej sytuacji przed tym meczem byli na pewno zajmujący 5 miejsce w tabeli tomaszowianie. I na boisku to się potwierdziło, mimo że do przerwy to  Łada prowadziła 1:0 po golu Damiana Chmury zdobytym w 20 minucie, ponieważ podopieczni trenera Marka Sadowskiego w drugiej połowie zaaplikowali rywalom cztery gole i ostatecznie wygrali 4:1.

Dwa gole w tym meczu zdobył dla tomaszowian 17 -letni Paweł Świątek, dla którego co warto zauważyć, były to debiutanckie gole na IV ligowych boiskach, a po jednym golu zdobyli Marcin Żurawski oraz Paweł Staszczak.

Przed piłkarzami Tomasovii jeszcze jeden ligowy pojedynek z Kłosem Chełm. Ten zaległy mecz zostanie rozegrany w niedzielę 19 listopada o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.

Tomasovia: Krawczyk – Żurawski, Karwan (80′ Piątkowski), Smoła, Tetych – Melnychuk (42′ Kłos), Staszczak, Szuta, Gęborys (67′ Krosman), Baran (76′ Towbin) – Mruk (62′ Świątek)

Żółte kartki: Oleksiuk – Melnychuk,Gęborys, Mruk

Sędziował: Paweł Tucki